سئو چیست ؟

داشتن یک وب سایت  برای بیزنس موفق مهم است ، اما برای اینکه سودآوری در کسب و کار شما داشته باشد ، باید در هر زمان که جستجو با استفاده از کلمات کلیدی خاص انجام می شود ، در نتایج جستجو مشاهده شود. این مبتنی بر تمایل افراد به جستجو براساس آنچه به دنبال آن هستند ، از جمله محصول یا خدمات است.

SEO مخفف  search engine optimization  به معنی بهینه سازی موتور جستجو است. بهینه سازی موتور جستجو مجموعه ای از استراتژی ها ، تکنیک ها و تاکتیک هایی است که برای افزایش میزان بازدیدکنندگان به یک وب سایت و بدست آوردن جایگاه عالی در صفحه نتایج جستجو یک موتور جستجواز جمله گوگل ، بینگ ، یاهو و سایر موارد استفاده می شود.

این طبیعی که زمانی کاربر موردی را جستوجو می کند تنها بر روی  لینک های موجود در صفحه ی اول نتایج کلیک می
کند. بنابراین جایی که یک سایت در صفحه نتایج جستجو قرار دارد برای هدایت بیشتر ترافیک به سمت سایت ضروری است. هرچه وب سایت به طور طبیعی در نتایج ارگانیک جستجو قرار داشته باشد ، احتمال بازدید از آن سایت توسط کاربر بیشتر می شود. به همین دلیل شما باید اطمینان داشته باشید که سایت شما از کلمات کلیدی خاصی در رده بالایی قرار می گیرد تا موتورهای جستجو سایت شما را بالاتر از چندین نفر دیگر قرار دهند که به همان کلمات کلیدی مرتبط هستند. سئو عوامل مختلفی را شامل می شود و نقش اساسی در طراحی وب دارد.

سئو کمک می کند تا یک سایت برای موتور جستجو قابل دسترسی باشد و شانس یافتن سایت توسط موتور جستجو را بهبود می بخشد. SEO به طور معمول مجموعه ای از بهترین روشهای "کلاه سفید" است که مسئولان وب و تولید کنندگان محتوای وب از آنها پیروی می کنند تا به آنها در دستیابی به رتبه بهتر در نتایج موتور جستجو کمک کند.

طراحی وب و سئو با هم کار می کنند و بیشتر طراحان وب طراحی وب سایت و SEO را ادغام می کنند.

طراحی وب سازگار با سئو احتمالاً ترافیک بیشتری را به دنبال خواهد داشت. ممکن است یک وب سایت جذاب و خیره کننده باشد ، اما اگر قابل دسترس موتور جستجوگر نباشد ، توانایی موتورهای جستجوگر اصلی را برای دسترسی به مطالب خود محدود می کنید.

اگر محتوای وب سایت شما به راحتی در دسترس موتورهای جستجو نباشد ، رتبه بالایی در نتایج جستجو نخواهد داشت.

ایجاد لینک به شما امکان می دهد که با استفاده از سایتهای معتبر به رتبه ی بهتری بین موتورهای جستوجو دست پیدا کنید.

هنگام طراحی وب سایت ، کاربر باید همیشه در اولویت باشد زیرا این امر به تعیین رتبه های سئو کمک می کند.

با توجه به مطالب بالا برای انتخاب شرکتی که می خواهید طراحی سایت شرکت خود را به آنها بسپارید ابتدا رتبه  نمونه کارهای آنها را موردبررسی قرار دهید.