• 09137890690
  • info[at]ahoura-group.ir
9 موردی که در زمان طراحی UX باید بدانیم

امروزه رفتار کاربران و مشتریان و بررسی مداوم تجربه کاربری ((اهمیت UI و UX در طراحی وب سایت))یکی از پارامترهای اساسی کسب و کارهای بزرگ است و با توجه به اینکه در مقاله های پیشین وب سایت UX را معرفی و اهمیت آن را نیز ذکر کردیم ، امروز در کنار شما به مرور برخی از مواردی می پردازیم که برای بهبود تجربه کاربری (UX) باید انها را رعایت فرمایید

پیش از شروع ذکر این نکته شاید خالی از لطف نباشد که موارد زیر نتیجه صدها مقاله است که در سال 2019 و ابتدای 2020 در رابطه به تجربه کاربری (USER EXPERIENCE) منتشر گردیده است.

1- گاهی فضای خالی می تواند به تجربه کاربری آسیب بزند

فضای خالی یکی از شمشیر های دولبه تجربه کاربری است که میزان استفاده از آن بر اساس موضوع سایت ، محصول و محتوا باید محاسبه و در بخش های مختلف سایت پیاده سازی شود.

2- به ارزش های کاربر احترام بگذارید:

برای زمان کاربر ، منابع و ارزشهای ذهنی کاربر هدفتان ارزش قائل گردید و همواره تلاش کنید این احترام را به صورت ملموس به کاربر نشان دهید.

3- از انیمیشن و افکت مناسب و به اندازه استفاده نمایید.

حرکت زیاد در وب سایت باعث آزار چشم می گردد در نقطه مقابل نیز سکون کامل یک وب سایت کسالت بار خواهد بود لذا با استفاده به اندازه و بجا از افکت ها و انیمیشن ها آرامش را به کاربر سایت خود تزریق نمایید.

4- آینده برند سازی به انعطاف پذیری شما بستگی دارد نه لوگوی شما (بدون شرح)

5- طراحی UI بد شما را عقب نگه می دارد

 سعی کنید همیشه از طراحی بهینه و مناسب برای UI خود استفاده نمایید یکی از بزرگترین پارامترهای تجربه ی کاربری خوب UI مناسب است که تجربه بهتری برای کاربر شما به ارمغان می آورد.

6- نگاه جنسیتی نداشته باشید

در مقاله های خود از القای نگاه جنسیتی و مرد سالارانه یا فمنیستی اجتناب نمایید . استفاده از نگاه جنسیتی می تواند مانند تبر بر ریشه UX سایت شما باشد.

7- از روانشناسی در بهبود تجربه ی کاربری استفاده نمایید

 امروزه شرکت های بزرگ مانند UBER از افراد روانشناس و علم روانشناسی در بهبود تجربه کاربری خود استفاده می نمایند و تاثیر آن را در افزایش رضایتمندی مشتری مشاهده می نمایند

8- تعامل با کاربر بهینه کنید.

در طراحی فرم ها و مواردی که نیاز به تعامل کاربر دارید دقت لازم به عمل آورید .

9- بین هدف کسب و کار و خواسته کاربرانتان تعادل برقرار کنید.

 

این 9 مورد و موارد بسیار زیاد دیگری می توانند در بهبود کسب و کار شما تاثیر بسزایی بگذارند ، برای مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید.